huhtikuun yöllinen kauppareissu | 18.04.20

Jääkaappi oli lähes tyhjä, joten lähdettiin sitten Prismaan ostamaan paaaljon ruokaa 😋 Mitä veikkaatte paljon ostokset makso tällä kertaa? 🤔
PS. Video on kuvattu nyt huhtikuussa eikä tammikuussa (vaikka introssa lukee toisin) 😅🙈
LISÄÄ KAUPPAREISSU VLOGEJA - bit.ly/2JppgOj
--------------------------
VIDEOSSA MAINITUT JUTUT
• läpinäkyvät purkit - bit.ly/3bmuyFK
• tarrakirjoitin - bit.ly/2XNoFu7
--------------------------
A S U
• valkoinen teddypaita - bit.ly/2zTJidU
• mom jeans - bit.ly/2R0XJon
• ruskea teddytakki (samantyylinen) - bit.ly/30bcYiG
• kengät - bit.ly/2Q0SbvH
• silmäalasit - bit.ly/2HP4MxD
--------------------------
S O M E
• i n s t a g r a m - @misselizza - bit.ly/2ERvPHZ
• p ä ä k a n a v a - ELISA MALIK - bit.ly/2on3fns
• v l o g i k a n a va - Elisa Malik Vlogit - bit.ly/2rxuaiu
• p i n t e r e s t - elisa.malik - bit.ly/2nKnIGe
--------------------------
VLOGGAUSTARVIKKEET
• vlogikamera - Canon g7x - bit.ly/2JlV9Gx
• pääkanavan videot - Canon 200D - bit.ly/33RXdPY
• dubbausmikrofoni - Blue Yeti - bit.ly/2y9dHr5
• kameranmikrofoni - Rode VideoMic - bit.ly/3athGgD
• editointi - Final Cut Pro
• musiikki - Epidemic Sound - bit.ly/2UIiur7
• pikkukuvat - Adobe Photoshop ja Pixlr
--------------------------
V A N H O J A M Y D A Y V I D E O I T A
• 2020 vlogit - bit.ly/39aCXu2
• 2019 vlogit - bit.ly/2LRLIz0
• 2018 vlogit -bit.ly/2AsF6CN
• 2017 vlogit - bit.ly/2lTUAbk
• 2016 vlogit - bit.ly/2KSMmuV
• 2015 vlogit - bit.ly/2D83BqE
• 2014 vlogit - bit.ly/2FvLiwZ
• kaikki vlogit - bit.ly/2NIwbpW
• muuttovlogit - bit.ly/2H1Q2ry
• kaikki yölliset kauppareissut - bit.ly/2JppgOj
• kaikki reissuvlogit - bit.ly/30rlF8s
--------------------------
💸 A L E K O O D E J A 💸
AIRBNB
• Käyttämällä mun Airbnb koodii, saat 41€ matkustuspisteitä 🌞
• Airbnb koodi: abnb.me/e/NPFbPNlQyI
WOLT
• Käyttämällä koodia ”MALIK”, saat 3 kertaa kuljetuksen ilmaiseksi
FOODORA
• Linkin kautta saat -7€ alennuksen ensitilauksesta bit.ly/2vNy0JM
RESQ
• Koodilla ”UXU-036” saat ensimmäisestä tilauksesta -50% alennusta
ZADAA
• Koodilla ”EM5192” saat ilmaisen toimituksen Zadaassa
• Mun Zadaa putiikki - bit.ly/2rICi2O
TIMMA
• Käyttämällä koodia ”BRCNSB” saat 5€:n alennuksen ensimmäisestä Timma-ostoksesta
UBER
• Käyttämällä mun koodia ”64zx7qd4ue” saat 5€:n alennuksen
--------------------------
BUSINESS INQUIRIES
► elisadmalik@hotmail.com
--------------------------
PS. Video ei ole sponsoroitu, mutta osa linkeistä saattaa olla mainoslinkkejä.

Ladata

Näkymät
41,045

Kommentteja

  • Pitäiskö kuvaa taas uudestaan toinen yöllinen kauppareissu video tässä kuussa? 🤔

    Elisa Malik vlogitElisa Malik vlogit9 kuukautta sitten
    • Joo

      Iina SofiaIina Sofia5 kuukautta sitten
    • Juu tee niin :)

      A-J H.A-J H.8 kuukautta sitten
    • Ehdottomasti!

      kuukkeli2kuukkeli28 kuukautta sitten
    • Juu, pitää 😊 Yölliset kauppareissut on parhaimpii videoit sun kanaval ❤

      CartoonMiss2CartoonMiss29 kuukautta sitten
    • Kiva video! Jos haluutte selvitä nopeemmin kauppareissusta, niin testatkaa tätä: - Kauppalista paperille, vihannekset, marjat, juomat, kana, kala ja liha, jauhotuotteet, leivät... ja leikatkaa lista kahtia, toinen listan puolikas miehelle ja toinen sulle. Meillä esim. mun listalla kaikki vihannekset ja miehellä lihatuoteet sekä leivät jne., ja molemmat häippäsee kassan kautta heti, kun on saanu ostoksensa kerättyä.

      KristallilumiKristallilumi9 kuukautta sitten
  • Lisää näitä kauppareissu videoit.

    Iina SofiaIina Sofia5 kuukautta sitten
  • 1000€

    tytti tuulikki maarit Lummetytti tuulikki maarit Lumme6 kuukautta sitten
  • 109€..?

    Aino tammiAino tammi6 kuukautta sitten
  • 200

    Säde KeroSäde Kero6 kuukautta sitten
  • miks on tärkeetä kattoo kilohintoja eikä niittä tuotehintoja

    InkuxInkux6 kuukautta sitten
  • 122€

    Niina MyllerNiina Myller7 kuukautta sitten
  • Ne macaronsit on super hyviä ps kannattaa joskus testailla sitä smoothie pussia super hyvää tulee🥰🥰

    Selma JantunenSelma Jantunen8 kuukautta sitten
  • Millon saatte sen koiran

    Selma JantunenSelma Jantunen8 kuukautta sitten
  • Veikkaan että noi ostokset maksaa 120€

    Emilia KoskinenEmilia Koskinen8 kuukautta sitten
  • kohtaan 14:00 veikkaan 110e

    Leo the DogLeo the Dog8 kuukautta sitten
  • Päivän kysymys: onko sinun äiti käynyt teidän himassa, sulle sopii otsatukka👌❤🤩😘😍🥰 Katson sinun videot aina kun siivon 😘

    Zaheda MarufiZaheda Marufi8 kuukautta sitten
  • Maitorahka ja mysli😍

    Venla-Maria LindströmVenla-Maria Lindström8 kuukautta sitten
  • Millon aiotte hakea sen koiran teille?🐶💕 Asun Oulussa ja saadaan ensi viikolla koiranpentu niin sen kasvattaja on onneksi Oulussa joten saan sen heti kun sen saa hakea❣

    Venla VVenla V8 kuukautta sitten
  • 10:57 se kuuluu halkasta saksilla ja sit ottaa sitä harjalla sieltä

    SiniSini9 kuukautta sitten
  • Arvasin 121,50€ eli vähä heitti

    Siru KotilainenSiru Kotilainen9 kuukautta sitten
  • Tää video otettakoon esimerkkinä siitä, miten EI pidä tehdä kaupassa. Ei hipelöidä kasvoja ja tuotteita jatkuvasti. Tuli jotenki hirveä myötähäpeä "vältetään pieni kauppoja, kun niissä ei ole turvaväliä" ja sitten mennään isoon kauppaan hiplaamaan omaa naamaa ja tuotteita. Mun silmään olis aivan sama, meniskö sinne pikku kauppaan vai tonne isompaan :D

    Marie MarieMarie Marie9 kuukautta sitten
  • "nii haisee" = "pikkasen" :D hyvät suomennokset

    Marie MarieMarie Marie9 kuukautta sitten
  • 107€

    Sanni TellaSanni Tella9 kuukautta sitten
  • Mä sanoin 120€ 10senttiä😂😂

    Jenni PeltonenJenni Peltonen9 kuukautta sitten
  • Mä veikkasin 121€

    Aino HapponenAino Happonen9 kuukautta sitten
  • 163€ ?

    Fiia ToijanahoFiia Toijanaho9 kuukautta sitten
  • Niitä pinaattilettui kannattaa paistaa pannulla

    PenttiPentti9 kuukautta sitten
  • Saatteko sitä koiran pentua?🥺🐶💘

    Janna VappuJanna Vappu9 kuukautta sitten
  • Oisko 150€

    Sanni VihantaSanni Vihanta9 kuukautta sitten
  • Mä veikkasin 123€

    tuntematon !tuntematon !9 kuukautta sitten
  • Veikkaan 90€

    Elias JussilaElias Jussila9 kuukautta sitten
  • mulla ja elisalla oli sama arvio eli 120

    niki sucksdorffniki sucksdorff9 kuukautta sitten
  • 130e

    Senni VuolloSenni Vuollo9 kuukautta sitten
  • Teijän ostokset vois maksaa 123€ehk

    Venla HäkkinenVenla Häkkinen9 kuukautta sitten
  • Olitteko Kaaressa

    iiris balkiiris balk9 kuukautta sitten
  • 165€

    Katriina MikkanenKatriina Mikkanen9 kuukautta sitten
  • Aika hintava viikon kauppakassi 2 hengelle 🤭 Oliko marjat kotimaisia ? Muistathan että ulkolaiset marjat on hyvä keittää

    A-J H.A-J H.9 kuukautta sitten
  • Haha hauska kattoa kun otatte kaks kärryä ja voivottelette että on kärry täynnä 😀 meidän kärry laitetaan kukkuroilleen ja sitten se on täynnä 😃Ps.Pistäkää seuraavalla kerralla käsineet käteen (:

    P PP P9 kuukautta sitten
  • 113€

    IidaIida9 kuukautta sitten
  • äääää älä koske kasvoihin!!

    its Iidaits Iida9 kuukautta sitten
  • Mun arvio 110€ en oo peril tälläsist👐

    amppu _mursuamppu _mursu9 kuukautta sitten
  • laitoit tohon intro juttuun tammikuu? ja tää on huhtikuu

    OLLU QOLLU Q9 kuukautta sitten
    • Tää on kuvattu tammikuussa

      Sanni VihantaSanni Vihanta9 kuukautta sitten
  • Veikkaan et ne maksaa 120€ kiva video, mut en ehkä ite koskis sellasiin tuotteisiin mitä ei sit osta!🙌🏻

    kahvin keitinkahvin keitin9 kuukautta sitten
  • Elisa ennen: Mä en tykkää banaaneista Elisa nyt: MÄ HALUUN BANAANEJA :D

    Googlen KäyttäjäGooglen Käyttäjä9 kuukautta sitten
  • Suosittelen odly good barista kaura juomaa kahviin tuo pehmeen majn💙

    Alisa HelkilinnaAlisa Helkilinna9 kuukautta sitten
  • Veikkaan 122,20€

    elle jouelle jou9 kuukautta sitten
  • 140€

    Mari HeikkinenMari Heikkinen9 kuukautta sitten
  • 80

    Ilona KaivantoIlona Kaivanto9 kuukautta sitten
  • Mä veikkasin siinä että paljon se maksoi niin 127€ PS oot ihana ja kaunis ❤️❤️

    Jenni IsoakangasJenni Isoakangas9 kuukautta sitten
  • 119 e arvelen..

    Aroon AkkasiiAroon Akkasii9 kuukautta sitten
  • 124

    Lotta HellbergLotta Hellberg9 kuukautta sitten
  • Kun sanoit videolla ettet syö leipää niin mitä sä sit syöt koska mä syön aamu, väli ja iltapalaksi aina leipää😅

    NeeaNeea9 kuukautta sitten
  • vähä vastuutont koskee noihi kaikkii etiketteihi turhaa ja ostoksii joit ei ota ja sit viel koskee naamaan

    Sonja XDSonja XD9 kuukautta sitten
  • Siis ku sanoit et teijä kauppalistassa on paljo kaikkee ni meijän kauppalista on varmaa kolminkertane (välil yli) ja sit mun parhaan kaverin perheen kauppalista on meijän kauppalistast varmaa kaksinkertane et juu 😂😁

    Sonja XDSonja XD9 kuukautta sitten
  • Huvittaa kun kaupoissa on noita ”käsi desäjä” niin ei ne kyl ihan normi käsi desille tuoksu ja on aika moni laimennettua

    AnninaAnnina9 kuukautta sitten
  • 140

    alina viktoriaalina viktoria9 kuukautta sitten
  • Siis toi on niiiiin ärsyttävää ku paketit ei mee tasan. 😁 tai sit jos se purkki menee vaa vähä yli puolillee mut 2 ei mahtuis 😅 Sulla on kyl kaikki hanasti järjestyksessä 😊

    Liisa NikulaLiisa Nikula9 kuukautta sitten
  • siis mäki olin kaupas ja siel oli käsidesii ja se hais mun mielest ihan ranchdipilt eli oli varmaa tota samaa

    Emmi perunaEmmi peruna9 kuukautta sitten
  • Veikkaisin 87€🤔

    Fanny N.Fanny N.9 kuukautta sitten
  • Maggo piltti on maailman parasta pilttiä

    Minja TuovinenMinja Tuovinen9 kuukautta sitten
  • Moii

    Milla MeuronenMilla Meuronen9 kuukautta sitten
  • 122€

    Aino ja NannaAino ja Nanna9 kuukautta sitten
  • Kiva video taas!!👍✨

    Schleich talli RambeSchleich talli Rambe9 kuukautta sitten
  • Mun arvio oli 125,65€ ja ostokset makso 121,42€

    Milla MäättänenMilla Määttänen9 kuukautta sitten
  • 121€

    Emma-katariina YlitervoEmma-katariina Ylitervo9 kuukautta sitten
  • Omg veikkasin 120€

    Emilia LehikoinenEmilia Lehikoinen9 kuukautta sitten
  • Nää on parhaita😍😍

    Julia AuroraJulia Aurora9 kuukautta sitten
  • Paras video❣

    Iida Anni BalthasarIida Anni Balthasar9 kuukautta sitten
  • Se prisman käsidesi jätti kunnon hikisukan hajun käsiin hyi😂

    NLANLA9 kuukautta sitten
  • 127.40 mun arvaus

    amelie 1234amelie 12349 kuukautta sitten
  • Ite käyn vaan joka sunnuntai kaupassa ja ostan koko ens viikon ruoat. Että maksakoot paljon,mutta eipähän tartte käyä usein. (Tein tota enne tätä pandemiaakin)

    choices playerchoices player9 kuukautta sitten
  • 121

    Aino ReginaAino Regina9 kuukautta sitten
  • Mä veikkaan et ne maksaa yhteensä 120€

    Jessica ContinesJessica Contines9 kuukautta sitten
  • Epäilen et 124€

    Hilma ilonaHilma ilona9 kuukautta sitten
  • 121€

    Elisa TammiElisa Tammi9 kuukautta sitten
  • Ihan vinkkinä kannattaa ottaa kauppaan hanskat esimerkiksi sormikkaat jotka suojaa sun käsii suurimmaksi osaksi bakteereilta!

    Elina HyrkkanenElina Hyrkkanen9 kuukautta sitten
  • 123€ on mun veikkaus

    Tiitu liituTiitu liitu9 kuukautta sitten
  • 126,24e

    Jasmine PanulaJasmine Panula9 kuukautta sitten
  • Kannattaisi tosiaan pitää hanskoja kaupassa ja jos puhelinta käytät kaupassa ollessa niin se pitää ehdottomasti desinfioida heti kotona.

    Sini SSini S9 kuukautta sitten
  • Tarvisitte toisen kameran näille reissuille :'(

    KaniVaraaniKaniVaraani9 kuukautta sitten
    • Jep nii tarvitaan haha 🙈😅

      Elisa Malik vlogitElisa Malik vlogit9 kuukautta sitten
  • 128,5€

    peppi jespeppi jes9 kuukautta sitten
  • Pakaste macaronssit on tosi hyvii kylminä tai iha sillee et antaa sulaa😋

    Tämmone PerusTämmone Perus9 kuukautta sitten
  • Mun hinta-arvio 114,70€

    Ronja LinnaRonja Linna9 kuukautta sitten
  • Mä veikkasin että maksaa 122€ eli ihan tosi lähelle meni.

    Saara JärvenpääSaara Järvenpää9 kuukautta sitten
  • Keskiviikko 10. TAMMIKUUTA ????

    Eevi KoskimäkiEevi Koskimäki9 kuukautta sitten
    • Ugh tuli virhe 🤦🏽‍♀️ (Mä aina käytän copy-pastea ku teen ton päivämäärä otsikon, niin nyt tällä kertaa unohdin vaihtaa tekstin 😅)

      Elisa Malik vlogitElisa Malik vlogit9 kuukautta sitten
  • Mun hinta veikkaus 152€ Muokattu: No ei ny iha

    Elli KokkoElli Kokko9 kuukautta sitten
    • Onneks ei maksanu noin paljon 🙈😂

      Elisa Malik vlogitElisa Malik vlogit9 kuukautta sitten
  • Pirkka macaronsit ei ollu wörtti iha hyvii mut kalliita

    Annika KoskelaAnnika Koskela9 kuukautta sitten
  • Mun veikkaus oli 125€ 💞💞😍😍

    Emma-Sofia HurmeEmma-Sofia Hurme9 kuukautta sitten
  • Tää oli niin hyvä😍😍 ihana oot😘😘❤️

    Draama_ queenDraama_ queen9 kuukautta sitten
  • Luulen että ostokset maksaa 120€ arvasin saman kun Elisa

    Beata KämäräinenBeata Kämäräinen9 kuukautta sitten
  • Veikkasin 177, 59

    Miia MartikainenMiia Martikainen9 kuukautta sitten
  • Joo desinfioit jollain väljähtyneellä aineella kädet ja paljain käsin työnsit paskasia kärryjä,räpläsit ruokia ja naamaas,HYI,ja miks sinne kauppaan on mentävä molempien kun yleensä perheestä vaan yksi käy!Tiedän kyllä et koskaan lue tälläsii viestejä mut olis parempi että pysyt vaan kotona kun et osaa käyttäytyä tälläsena aikana!!!

    suvi harjusuvi harju9 kuukautta sitten
    • suvi harju Kyllä kaks aikusta ihmistä ihan helposti ton verran syö viikossa.

      moi moimoi moi9 kuukautta sitten
    • @choices player toinen voi odottaa ulkona pöljä!Eikä 2 ihmistä tommosia määriä syö!

      suvi harjusuvi harju9 kuukautta sitten
    • suvi harju Tän asian ois voinut ilmaista ystävällisemminkin🙂 Ja Elisan sekä Tapsan piti mennä kauppaan, koska jääkaappi oli tyhjänä ka he tarvitsivat paljon ruokaa.

      marleenmarleen9 kuukautta sitten
    • No olisitko ite tuonu kotiin 3-4 pussillista ruokaa yksin ja vielä bussilla?

      choices playerchoices player9 kuukautta sitten
  • Muuten tosi kiva ja mielenkiintoinen video niinkun sulla aina❤️❤️ mutta mitä muutkin on sanonut eli, todella huolimatonta hipelöidä tuotteita mitä ei osta ja kosketella kasvoja kauppareissun aikana. Ja hanskojakin on suositeltavaa käyttää✋😬 Vaikuttajana olettais sun ottamaan tän asian huomioon..

    marleenmarleen9 kuukautta sitten
  • Mä veikkasin 122.35€

    Emmi KarsikasEmmi Karsikas9 kuukautta sitten
  • 127

    nella knella k9 kuukautta sitten
  • 120€

    Aada FinnigAada Finnig9 kuukautta sitten
  • Mun veikkaus: 116€

    Tiina Myllykangas-SuontoTiina Myllykangas-Suonto9 kuukautta sitten
  • Vastuutonta hipelöidä tuotteita, joita ei osta ja vielä jatkuvasti oman naaman koskettelua välissä. Tällä hetkellä vaaditaan meiltä kaikilta tarkkuutta näissä, joten toivoisi että sinä vaikuttajana näyttäisit hyvää esimerkkiä tässä.

    M KM K9 kuukautta sitten
    • @Meri W. eiköhän siinä koronakuumeessa sitten viimeistään muista mitä tuli tehtyä

      Marie MarieMarie Marie9 kuukautta sitten
    • Juu tietenkin ois hyvä ottaa se huomioon et miten toimii kaupassa ja näyttääkö sen sitten kaikille, jos just koskettelee turhaan tuotteita. Halusin vaan ottaa toistakin puolta esille 😄

      Meri W.Meri W.9 kuukautta sitten
    • Lilli M. Totta, mutta mielestäni jos tekee siitä videon suosittelen ottamaan asian huomioon.

      marleenmarleen9 kuukautta sitten
    • @Meri W. Kaikkea ei voi muistaa, se on totta, mutta videota editoitessa ammattilainen voisi hyvin ottaa pois kuvailemani pätkät. Ja seuraavan kerran vain olla tarkempi toiminnassaan kaupassa.

      M KM K9 kuukautta sitten
    • Vaikuttajatkin on vaan ihmisiä. Ei kaikkea voi muistaa

      Meri W.Meri W.9 kuukautta sitten
  • 96€ tai 120€ veikkaan ja si tohon hammas tahna juttuun niin siis on olemas selasiii purkei mistä tulee tahanaa kun painaa napista niin sen verran kun haluu ite oon käytän jo monta vuotta toimii!

    pinja kykkapinja kykka9 kuukautta sitten
  • Mist noi sun kengät on?? Ihanat💗

    Martta PyyhtiäMartta Pyyhtiä9 kuukautta sitten
  • Monet tubaajat miettivät hienoa sisältöä kanavilleen, vaikka nämä kauppareissuvideot ovat kaikessa yksinkertaisuudessaan parhaita😃 Ja nauratti muuten tuossa sushiriisi kohdassa "liian pieni käsi", meinasit varmaan liian lyhyt🤭

    LindazLindaz9 kuukautta sitten
  • Lidlin pakaste macaronsit on hyviä!

    Emilia PennanenEmilia Pennanen9 kuukautta sitten
  • Miettikääs sitä, et kaupan kärreihin on saattanu monet ihmiset koskee päivittäin. Ja bakteerit siirtyy siintä toiselta toiselle.😮

    Iiris TilliIiris Tilli9 kuukautta sitten
    • meijän prismassa jokaiken kärri desifioidaan jokaisen käyttökerran jälkeen😊

      Jasmin HJasmin H9 kuukautta sitten
  • Mun veikkaus oli 122.50 ja noi makaronssit ei oo mun mielestä kauheen hyvii

    Alisa SiermalaAlisa Siermala9 kuukautta sitten